Przejdź do głównej zawartości

Scenariusze zajęć i narzędzia IT pomocne w edukacji
Niebawem pojawią się tu scenariusze zajęć, napisane przez naszych nauczycieli po kursach w ramach akredytacji - wszystkie oczywiście na wolnej licencji, zapraszamy, może jakiś pomysł kogoś zainspiruje.


 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kultura w praktyce w Portugalii

    W dniach 22-27 stycznia 2023 dziewięcioro uczniów z Pallottiego pojechało poznawać Kulturę w praktyce w Portugalii do naszej zaprzyjaźnionej szkoły w Almadzie. Wyjątkowe spotkanie, bo w portugalskiej szkole jest wiele zajęć muzycznych, plastycznych i tanecznych, do których to zajęć przywiązuje się większą wagę, niż do tych przedmiotów w Polsce. W zajęciach tych mogli uczestniczyć nasi uczniowie i wykonać wspólnie z portugalskimi i niemieckimi uczniami utwór chóralny na głosy i wspólnie zaśpiewać piosenkę, której uczyli sie przed wyjazdem - o Lauridhinia z towarzyszeniem portugalskiej gitary cavaquinho. Nasi uczniowie mieli tez okazję popróbować sztuki grania na tych gitarach. W Portugalii muzyka odgrywa dużą rolę przez całe życie więc odwiedziliśmy również Uniwersytet 3 wieku - USALMA - gdzie mieliśmy okazję muzykować wraz z seniorami - kultura i praktyczne uczestnictwo z niej przez całe życie.  Uczniowie brali udział też w lekcji plastyki, oraz w zajęciach ryzowania przy pomocy ca

Mapy myśli podsumowujące pobyt w Portugalii i ankieta

  16 uczestników z Polski i 16 uczniów z Portugalii podsumowało 4 dniowe spotkanie i temat przewodni - moje hobby to moja przyszłość. Forma to mapy myśli, na których wspólnie wymienili cechy kształtowane przez swoje zainteresowania i hobby! Gratulujemy pracy i jej efektów!  Ankieta przeprowadzona wśród uczniów: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSffoC7SyTifYK8mvGWE0vsSKoiPhP1019yGYaZKQqXGdHZtNw/viewform?usp=sf_link Wyniki: